• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Mugla Kisisel Gelisim Egitimleri

Mugla Kisisel Gelisim Egitimleri
Mugla Kisisel Gelisim

Mugla Kisisel gelisim egitimlerinin en temel noktasi, kisinin kendini tanimasidir. Kisinin kendini tanimasi, hangi alanlarda ne durumda bulundugunu belirlemesi ve eksik oldugunu düsündügü alanlarda kendini gelistirmeye karar vermesi, kisisel gelisim sürecinin basladigi andir.

Insanin var olmasiyla birlikte Kisisel Gelisim de var olmustur. Dinler, efsaneler, hikayeler, masallar, romanlar, oyunlar hep insanligin yasami boyunca kisisel gelisim konusuna hizmet etmislerdir. Kisisel gelisimin bilimsellik ve arastirma devri 1900 lü yillarin basindan itibaren bazi arastirmacilarin bazı soruların yanitini bulmaya çalismalari ile baslamistir.

Hedef belirlemede kolaylik saglayacak bazi noktalara deginmek faydali olacaktir. Ilk asama kendini olabildigince tanimak, yapabileceklerinin-gücünün farkinda olmak ve istemektir.

Hedef belirlenirken hedefin tüm detayiyla ve net olarak ortaya konmasi gerekir. "Basarili olmayi istemek" yeterli ve net bir cümle degildir. Nerede, hangi alanda basari istenildigi açikça ifade edilmelidir. Netlikle beraber, hedefin ölçülebilir bir düzeyi de olmalidir. "Ne kadar basarili olmak" istendigi ortaya konmalidir. Bu hedefe ölçülebilirlik kazandirir. Ölçülemeyecek nitelikteki hedeflere ulasilip ulasilmadigi anlasilamaz. Demek ki hedef, ayni zamanda ulasilabilir olmalidir. Ulasilamayacak hedef gerçekçi degildir. Hedefin gerçekçi olmasi gerekir.  

Birçok insanin ulasmak istedigi hayalleri veya yasama aktarmak istedigi planlari vardir; ancak bireyin söz konusu hedeflerine ulasabilmesi için çalismasi ve çabalamasi gerekmektedir. Bireyi harekete geçirecek motivasyon olmadigi için sonu gelmeyen bir erteleme süreci baslar ve bu durum birçok kiside kronikleserek hastaliga dönüsür. Kisisel gelisim bu noktada devreye girdiginde kisiye gerekli motivasyonu saglayarak bir anlamda basariya giden yolun önünü açmis olur.

Mugla Kisisel gelisim egitimlerinin en önemli tekniklerinden biri iknadir; bu piyasa kosullarina uyarlandiginda, sattiginiz ürünü ihtiyaci olmadigi halde, ikna yoluyla ihtiyaç haline getirebilirsiniz. Daha çok kazanç elde etmek adina aldatmayi mubah gören bir sistemde, ikna çok tehlikeli bir silaha dönüsebilmektedir.

Ücretsiz ön görüsme yapmak için bizden randevu almaniz yeterli olacaktir.

Kisisel Gelisim egitimleriyle ilgili detayli bilgi için :

Muğla Kişisel Gelişim Eğitimleri için   0 (252) 213 00 98  numarali telefonu arayabilir ya da Muğla Kişisel Gelisim Eğitimleri tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Mugla Kisisel Gelisim Egitimleri başlıklı 1213 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın